Galéria

Galéria

Minimalista megoldások. Munkapultal színazonos hátfal és frontelemek, így harmóniát és egységet teremt a konyhában. A tervezés folyamán különösen nagy figyelmet fordítunk arra, hogy minden konyhai eszköznek meglegyen a funkcionálisan is működő helye. Az ezzel a szemlélettel tervezett konyhában nincs "feleslegesen" kényszerből mutogatott konyhai eszköz. Nincsennek kiálló porfogók, nincs még fogantyú sem. A frontok bárhonnan nyithatók, újjal, kézfejjel... A munkapult teljes egészébben ledvilágítást kapott, így egységes, egyenletse fény világítja meg a munkafelületet. A led kapcsolásáról érintő szenzor gondoskodík, így az bárhonnan újjal, kézfejjel... vezérelhető. Aki sokat főz, tudja hogy ezek milyen könnyebbséget jelentenek.

Fa és kő. Időtálló megoldások.  Ennek a konyhának egyik egyedisége, hogy nem volt egyetlen egy derékszöges sarok sem a helyiségben, valamint hogy ne legyen olyan egyszerű, a bal oldala íves.  Ami viszont különlegessé teszi, hogy a  munkapult nem a szokványos 38 mm munkalapból, hanem 6 cm vastga greslap borítást kapott. ( természetesen speciálisan erre gyártott hordozóanyagon ) Ebben az eseben nem áll fent a munkapult sérülésének a lehetősége, 100% ban hőálló, valamint egy állandó prémium érzést ad a tulajdonosának.  Ami nekem speciel nagyon tetszik, hogy a munkapult egy felhízlat résszel lefut a padlóig, így egy egyedi kapcsolat alakul ki a konyhaszekrény és a padlólap között. Ez a választás egy hosszútávú megbízható megoldás lehet az ön részére is.

Világos térbe.  Igazán mutatós tud lenni, amikor egy világos, magas belvilágú helyiségben a szekrény betölti a teret. A hosszú munkafelület és rejtett fiókok tömkelege teszi kényelmessé a mindennapi használatot úgy, hogy maga a frontfelület nem lett "szétszabdalva".  Ügyfeleim legtöbb esetben konyhatündérek, akik napi szinten sütnek-főznek. Beszélgetéseink során sokat tanulunk egymástól, amit minden esetben fel is használok a tervezésnél. Ezt a frontmegoldást, pl. a saját konyhámba is alkalmaztam, és imádom. Mindenki ragaszkodni szokott az ajtókhoz, és amikor elmondom a fiók előnyeit napi használatnál döbbenten mondják, hogy erre nem is gondoltak. Azóta számtalan ilyen megoldás készült, és jönnek a pozitív visszajelzések.

Szürke és barna. Hideg-meleg diszharmonikus és mégis megunhatatlan. Itt-ott megjelenik egy kis fém is a fronton, imádom!  Letisztúlt, lágy, meleg-hideg színek kombinációja. A háziasszonyok figyelmébe ajánlanám a hosszú munkafelületet, valamint a felső részek extrém pakoló felületeit. Nincs az a konyha edényzet, ami el ne férne benne. Érintőszenzorral vezérelt a púlt megvilágítása, így a  konyha bármely pontján  szabályozható a megvilágítás.

Ritka bútor: Persze nem azért ritka mert stílusában vagy megjelenésében esetleg színében rendkívüli, hanem azért mert magunknak készítettem. Feleségem alig 15 évet könyörgött érte, és hip-hop meg is lett. Itt most a legtöbb feleség azt mondaná, hogy "ismerős" A mosogatós, és a vele szembe lévő szekrény kivételével minden full fiókos, ami nagyon kényelmessé és egyszerűvé teszi a mindennapi használatot. A felső szekrény keskeny része felnyílló vasalattal szerelt, és a napi használatú eszközök tárolására lett tervezve. Nekem nagyon praktikus mikor pl. a mosogató gépből pakolok ki, hordom szét a tartalmát, és nem verem be a fejem, nem kell becsukni az ajtókat, esetleg kerülgetni.  Felhívnám a figyelmet az antracit színű felső részre, amelynek tároló kapacitásai megegyeznek az alsó szekrény paramétereivel, így extrém pakoló felület áll rendelkezésre. A rejtetten beépített érintőszenzoros ledvilágítás, bárhonnan és bárhogyan is vezérelhető, ebből következően az a közel 6 fm-es munkapult végig fényárban úszik ezzel jelentősen kényelmesebbé téve a minden napi használatot.

Kicsit modern, kicsit rusztikus: Elősször féltem a kék és barna szinek konbinációjától, de mikor kezdett összeállni, megbarátkoztam vele.  Azót büszkén mutogatom, hogy nem kell félni az "extrém" megoldásoktól sem. 

Egy pár évvel ezelőtt jött divatba, hogy mindenkinek magasfényű fehér konyha kell. Szó se róla, mutatós, világosabb tőle a helyiség, sokkal könyeb munkapultot találni hozzá, és valójában a fehérhez minden is megy. Most gondoltam csak bele, hogy mennyi előnye is van egy fehér szekrénynek.

Amit itt meg lehet tenni, azt meg is tettük. Sok esetben a legnagyobb kihívást nem a nagy konyhák jelentik, hanem a kicsik. Tipikusan ilyenek a panel lakás konyhái. Ide kellene beépíteni lehetőség szerint mindent is úgy, hogy maradjon hely asztalnak, székeknek.... Ennél a konyhánál olyan pici a munkafelület, hogy nem is építettünk be főzőlapot. Az ügyfél  ötlete volt, hogy úgy is olyan keveset vannak otthon, és igazából ritkán is főz, inkább mobil indukciós lapot vesznek. Bevallom őszintén, nekem az életbe nem jutott volna eszembe, de szerintem ez egy nagyon jó ötlet. 

Lehet hogy így a kép nem adja vissza, pláne hogy amikor készült a 2 mpix csúcsnak számított, de ez egy full fa frontos konyha. 

Egyszerűen nem tudom megunni ezt a minimalista stílust. Elegáns, letisztult, visszafogott, és még mutatós is. Nincs benne semmi flik-flak, egyszerűen csak jól néz ki.  Ahhoz  egy ilyen lépcsőt meg lehessen valósítani az első és legfontosabb, hogy az ügyfélnek jó ízlése legyen. Szerencsére az ügyfeleimnek egytől egyig jó az ízlése, így a többi már "csak" rajtam múlik.  A lépcsőlapok tölgyfából, a homloklapok, és a lábazati rész göcsmentes fenyőből készült, a felületkezelés Milesi.

Fához fát. A belső építészeti kalakításokban meghatározó volt a természetes anyagok használata, így ettől mi sem szerettünk volna eltérni. Ennek a lépcsőnek a legfőbb egyedisége, hogy az ügyfél nem csak a tervezésben, hanem a kivitelezésben  is részt szeretett volna venni. Ez így is történt. Minden alkatrészhez hozzátett valamit, ami a végén egy plusz megfoghatatlan érzés volt számára. 

Ha már a fánál tartunk, vannak olyan ügyfelek akik ragaszkodnak a fához, és megpróbálnak minél több természetes anyagot bevinni otthonukba. Amúgy ennek is megvan a maga varázsa, pedig ma már a bútorlap gyártás ott tart, hogy egyes esetekben nehéz megmondani, hogy az  valódi fa vagy bútorlap. Mégis valahogy a fának van egy melegséget sugárzó tulajdonsága, ami valahogy megfoghatatlan, és ezt a bútorlap sosem fogja tudni. Ez a helyzet ebben az esetben is.

Letisztult dolgozó.  Nyugalomat árasztó kellemes szinek, harmónikus kapcsolatok, mindez egy lépcsőház előterében. 

Egy fiatal álma is teljesült:  Először terveztem tinédzserrel bútort és meglepődtem, hogy milyen konkrét elképzeléseik vannak.

Irodák, tárgyalók, közösségi terek, előadások helyszínei? . NO Problem. Teljes mértékben egyedi belsőépítészeti kalakítások, akár egyedi funkcióknak is.

Közösségi terek. Ki ne szeretne magának egy 60 m2 szabadtéri közösségi teret? Az acél - fa és a kő kapcsolata évezredekre vezethető vissza, ami egy megfoghatatlan spirituális érzést is kölcsönöz. Ennek a kapcsolatnak csak a képzelet szabhat határt. A közösségi terek egyre fontosabb szerepet töltenek be az életünkbe, ami a legideálisabb helyszíne családi-baráti rendezvények lebonyolítására. Legyen zárt, nyitott, fedett, fényáteresztő együtt megtaláljuk a legmegfelelőbbet.

Téli kertek, beépített teraszok: Minden irányban nyitható téli kert. Télen-nyáron fényárban úszík és a hőszígetelt üvegfalak kellemes meleg érzést teremtenek. Természetesen gondoltunk a nyárra is, így a klimatizálás itt sem maradhatott el.

Bevallom a kemencét nem én remekltem, viszont ahova épűlt azt igen. 6m ragasztott vegyes szálszerkezetű fa tartóval lett megoldva az áthidalás, így nem kellett oszlopokkal törni a teret. Télen nyáron hangulatos közösségi tér.

Semmi extra, semmi flik-flak. Nyílászáróval színazonos előszobaszekrény, alúl egy látszó fiókos front és rejtve mögötte egy sor polc.

Mert hogy ilyet is tudok! Sokáig megszállottan foglalkoztam a környezetvédelemmel, és azzal a gondolattal, hogy hogyan lehetne a nagyvárosokba, bevinni a természetet. Ez lett belőlle. Én növénysimogatónak hívtam. Minden irányból rá lehet ülni, és mivel szegmensekből tevődik össze és kapcsolódik egymáshoz, így tetszőleges alak rakható ki belőlle. Kör, hullám, S alak, de akár körbe ölelhet egy fát is. Sokáig foglalkoztatott a gondolat, hogy mennyire lennének vajon nyitottak az iskolák egy ilyen elhelyezésében pl. az aulákban, büfék környékén.